Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122103

Čarodějnice Bordelína

21.3.2019

Víte, že nemoc u čarodějnice trvá celé tři roky? Chcete se dozvědět, kdy je vlastně čarodějnice plnoletá? Máte rádi vtipné a laskavé pohádky? Novinka Čarodějnice Bordelína vás pohladí po duši.

Lesní čarodějnice Bordelína žije ve své fialové chatrči v Jizerském lese jménem Bambručák. Vyvádí jednu lumpárnu za druhou a škodí všem zvířátkům v lese a nejen jim. Jednou udělá nepořádek v dětském pokoji malého Vojtíška, podruhé obarví vodu duhovými barvičkami a mnoho dalších skopičin. Létá na svém kouzelném deštníku. Má bratra čaroděje Puchonosodora.

Jednou dostane kašel a rýmu, protože lítala nalehko na svém deštníku. Veverka Drzečka jí uvaří lipový čaj s medem. Další zvířátka ji donesou smrkový sirup, podbělový čaj, sedmikráskový med a tymiánovou mast. Bordelína si uvědomí, že i když zvířátkům škodí, tak přesto jí mají rádi. Začne se Bordelína chovat ke zvířátkům lépe? Jak to vlastně s ní všechno dopadne?

Čtení této pohádky jsem si společně s dětmi moc užila. Mladší syn, už se těší, až se pustí do čtení. Vždy má radost, když vidí u mě nové knihy a vybírá, co začne číst jako první. Jsem moc ráda, že ho čtení baví a nemusím ho nutit.

Osobité a veselé ilustrace Marie Koželuhové vás vykouzlí úsměv na tváři, tak jako mě.

I když je Sandra Dražilová Zlámalová začínající autorka, myslím si, že to vůbec nebylo poznat. Její pohádkový příběh byl sice plný lumpáren, ale zároveň příběh neskutečné odvahy a odhodlání, které v sobě Bordelína našla, aby se rozhodla, jak se rozhodla. A to už vám neprozradím. Začtěte se do její novinky. Bude vás rozhodně bavit.

Račte vstoupit do světa čarodějnice Bordelíny a naučte se tak trochu lumpačit jako ona.

Recenze vyšla na kritiky.cz

Čarodějnice Bordelína
Mohlo by vás zajímat:
Čarodějnice Bordelína
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze