Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122103

Čarodějnice Bordelína

21.3.2019

Víte, že nemoc u čarodějnice trvá celé tři roky? Chcete se dozvědět, kdy je vlastně čarodějnice plnoletá? Máte rádi vtipné a laskavé pohádky? Novinka Čarodějnice Bordelína vás pohladí po duši.

Lesní čarodějnice Bordelína žije ve své fialové chatrči v Jizerském lese jménem Bambručák. Vyvádí jednu lumpárnu za druhou a škodí všem zvířátkům v lese a nejen jim. Jednou udělá nepořádek v dětském pokoji malého Vojtíška, podruhé obarví vodu duhovými barvičkami a mnoho dalších skopičin. Létá na svém kouzelném deštníku. Má bratra čaroděje Puchonosodora.

Jednou dostane kašel a rýmu, protože lítala nalehko na svém deštníku. Veverka Drzečka jí uvaří lipový čaj s medem. Další zvířátka ji donesou smrkový sirup, podbělový čaj, sedmikráskový med a tymiánovou mast. Bordelína si uvědomí, že i když zvířátkům škodí, tak přesto jí mají rádi. Začne se Bordelína chovat ke zvířátkům lépe? Jak to vlastně s ní všechno dopadne?

Čtení této pohádky jsem si společně s dětmi moc užila. Mladší syn, už se těší, až se pustí do čtení. Vždy má radost, když vidí u mě nové knihy a vybírá, co začne číst jako první. Jsem moc ráda, že ho čtení baví a nemusím ho nutit.

Osobité a veselé ilustrace Marie Koželuhové vás vykouzlí úsměv na tváři, tak jako mě.

I když je Sandra Dražilová Zlámalová začínající autorka, myslím si, že to vůbec nebylo poznat. Její pohádkový příběh byl sice plný lumpáren, ale zároveň příběh neskutečné odvahy a odhodlání, které v sobě Bordelína našla, aby se rozhodla, jak se rozhodla. A to už vám neprozradím. Začtěte se do její novinky. Bude vás rozhodně bavit.

Račte vstoupit do světa čarodějnice Bordelíny a naučte se tak trochu lumpačit jako ona.

Recenze vyšla na kritiky.cz

Čarodějnice Bordelína
Mohlo by vás zajímat:
Čarodějnice Bordelína
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Logohrátky
Logohrátky

Kniha je krásně ilustrovaná, obsahuje spoustu zábavných úkolů a rozhodně vám nehrozí, že budete muset děti do práce s knihou nutit. To…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze