Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027107360

Bob a Bobek na návštěvě – Poznej s nimi různá povolání

12.8.2020

Máte rádi pohádky? Milujete komiksy? Chcete se společně s dětmi vrátit do dětských let a zažít báječná dobrodružství s Bobem a Bobkem a poznat přitom nejrůznější povolání? Libor Adam s kolektivem dalších autorů připravil báječnou knihu s názvem Bob a Bobek na návštěvě, kterou vydalo Nakladatelství Grada pod značkou bambook.

Co vlastně v knize najdete? Celkem 9 příběhů, celkem 9 povolání, které si můžete společně s Bobem a Bobkem vyzkoušet na vlastní kůži. Dozvíte se, jak to vlastně u jednotlivých povolání vypadá, co dělají, co ke své práci potřebují a nejen to. Jelikož Bobkovi se jako vždycky nechce z toho krásně vyhřátého klobouku vstávat a ještě by moc ráda spal, Bob ho musí správně namotivovat, aby vylezl a něco s ním podnikl. Jenže Bobek má smysl pro komplikace a potíže, musí vždy Bob pomoci a z nějaké té šlamastiky ho vytáhnout. Jsou to přeci parťáci do nepohody, kteří si musí pomáhat. Pojďte se společně se mnou a tímto báječným komiksem užít ty nejlepší dobrodružství, podívat se, jak to vlastně chodí u lékaře, na dráze, v autobuse, v kuchyni, v zahradnictví, u hasičů, jak se pracuje v dole nebo se vypravte na dlouhou cestu do kosmu nebo se staňte společně s Bobem a Bobkem na chvíli hercem. Na 80 stranách si Bob a Bobek vyzkouší, jak náročná, možná i nebezpečná jsou jednotlivá povolání. Proto se budou o tom více raději vracet do svého vyhřátého klobouku.

Tento komiks je naprosto báječný pro všechny malé děti, které mají různá přání i touhy být popelářem, hasičem nebo možná kosmonautem. Na vlastní oči mohou poznat jednotlivá povolání a společně s Bobem a Bobkem, s postavami, které znají z večerníčku, si užít mnoho dobrodružství a přitom se pobavit.

Kniha je přehledná, srozumitelná s malým množstvím textu určena dětem od 5 let, kdy už pomalu děti zvládají poznávat první písmenka. Kniha vyžaduje i účast rodičů, kdy děti prohlížejí a rodiče čtou krátké texty s dramatičností v hlase a společně si o příběhu povídají, proto je opravdu báječná. Díky ní děti procvičují zrakové vnímání, slovní zásobu i logické myšlení. Doporučím jí všem dětem i dospělým pro společné chvilky čtení. Také milovníkům různých povolání i večerníčkových postav Boba a Bobka.

Jelikož se letošní školní rok chystáme s děti mít projektové týdny na téma povolání, tato kniha se bude opravdu hodit a těším se, až jí děti poprvé uvidí a budou mít z ní radost.

Autor: Libor Adam a kolektiv

Ilustrace: Martin „Skam“ Krejčí

Žánr: čtení pro prvňáčky

Vydáno: 2018, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 80

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-271-0736-0

Recenze vyšla na webu kritiky.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze