Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117048

Babiččina kouzelná zahrádka

19.4.2021

„Vousy, hlína, bradavice,
ať už nebrečíme více.
Oči chráněné ať máme,
bez obav k Cibulce se vydáme.“

 

Eliška a Jakub jedou na prázdniny k babičce a dědovi do Žulových hor. Na tom by nebylo nic tak divného, nebýt babiččiny zahrádky, kde kouzla nejsou ničím výjimečným. Že to není možné? Omyl!
Právě na obyčejných zeleninových záhoncích zažijí děti úžasná dobrodružství, poznají spousty neobvyklých bytostí a také se seznámí s různými druhy zeleniny a jejich vlastnostmi.

Nemají vaše děti rády zeleninu? Tak to jim přečtěte knihu Babiččina kouzelná zahrádka. Věřím, že hned po úvodním vyprávění poběží do ledničky zkontrolovat, jestli tam je mrkev a s velkou chutí se do ní zakousnou.

Hlavními hrdiny všech příběhů je Kubík a Eliška. Sourozenci, kterým začali prázdniny a tráví je u babičky a dědečka v Žulových horách.
Když k nim odjížděli, ani si nedovedli představit, jaká úžasná dobrodružství je tam čekají. Všechno začne ve chvíli, kdy mají pro babičku natrhat mrkev… A pak už to jede, celer, cibule, rajče, paprika. A co s tou zeleninou budou děti dělat? To vám neprozradím, vše se děti dozví v pravý okamžik na stránkách knihy Babiččina kouzelná zahrádka.

„Sotva odjeli, začala v kouzelné zahrádce ta pravá mela. Najednu vzduchem létala
nedozrálá zelená a červená rajčata a sladké i pálivé papriky.“

Nejdříve bych ráda zmínila ilustrace. Ty totiž mého čtyřletého syna zaujaly na první pohled a když jsem mu dávala na výběr z knih, které můžete večer číst před spaním, okamžitě si vybral knihu Babiččina kouzelná zahrádka.
Ty obrázky jsou velké, jsou barevné, jsou veselé, jsou opravdu lahodící oku a nejednou jsem se i já usmála nad tím, jak daný okamžik ilustrátorka nakreslila.

Kniha Babiččina kouzelná zahrádka ale má mnohem více kladných věcí, než jen ilustrace a vyprávění. Další je písmo. Větší font, všechna slova jsou srozumitelná, docela jednoduchá, takže i začínající čtenáři se určitě s textem hravě poperou.
A další výhoda – za každou kapitolou čeká děti pár úkolů, na kterých rodiče poznají, jak porozuměly textu. Za mě je tato oblast v dětských knihách velmi vítaná, líbí se mi, jakou mi dává možnost zjistit, zda to můj syn všechno pochopil a taky případně jak si vše představoval.

Pokud přemýšlíte, jakou novou knihu koupíte do dětské knihovny, určitě se poohlédněte po tomto kousku. Věřím, že nejen vaše děti, ale také vy, rodiče, nad čtením a úkoly strávíte spolu dohromady mnoho příjemných, úsměvných okamžiků, kterých v této nelehké době je potřeba spousta.

Hvězdné hodnocení:

Recenze vyšla na webu daramegan.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze