Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117048

Babiččina kouzelná zahrádka

6.1.2021

Ježíšek nám doma nadělil spoustu krásných dárků, mezi nimi také několik nových knih. A jednu netradiční od nakladatelství Bambook bych vám dnes ráda představila. Jmenuje se Babiččina kouzelná zahrádka, napsala ji Sandra Dražilová Zlámalová a ilustracemi ji krásně doplnila Marie Koželuhová.

Kniha vypráví příběh dvojčat Elišky a Jakuba, kteří jedou na letní prázdniny k dědečkovi a babičce do Žulových hor. Hned první den je prarodiče zapojí do práce na zahradě, s čehož děti v počátku vůbec nejsou nadšené. Vytrhávat mrkev, to nezní dvakrát zábavně…Vše se však v mžiku změní, když děti na záhoncích objeví legrační skřítky Mrkvínka a Petržílka. S nimi začíná být práce na záhonech tím největším dobrodružstvím. A co teprve zážitky s vousatou čarodějnicí Celerínou, drakem Ředkvičákem či silákem Brokoličníkem. V této kouzelné zahradě rozhodně nuda nebude.

Každá kapitola v knize je navíc doplněna o závěrečné úkoly a hádanky, takže dává prostor dětské zvídavosti a fantazii.

Nám se večerní čtení s veselou zeleninou moc líbí a doufám, že kniha dětem také trochu pomůže najít si tu správnou přátelskou cestu k zelenině. Ta zatím není v jídelníčku našich ratolestí příliš v oblibě. Aspoň, že tu mrkev už vzali na milost :-D.

Recenze vyšla na webu Brnenskamama.cz

Přečtěte si také:

Na výletě v raketě
Na výletě v raketě

Titul se hodí jako čtení před spaním a potěší předškoláky i mladší školáky, kteří se zajímají o tajemství vesmíru. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem
Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem

Celkově dílo hodnotím velmi kladně. Doporučila bych ho nejen pro začátky se čtením, ale také pro předčítání například před spaním. 

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze