Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027122431

Anežka a kouzelná baletní sukýnka

26.2.2020

ČTENÍ: Anežka a kouzelná baletní sukýnka

 

Opět se hlásím s jednou novinkou od Nakladatelství Grada, kterou jsme měli možnost vyzkoušet. Knížka je tentokráte určená pro děti od 5 let, takže batolata asi nezaujme. Ale starší holky určitě ano, obzvláště pokud mají rády příběhy plné kouzel a zázraků.

Obsah knihy

Kniha vypráví o holčičce jménem Anežka, která se chtěla stát baletkou. Bohužel pan doktor ji tuto aktivitu vzhledem k jejím křehkým kostem nedoporučil, tak Anežka zkoušela tajně baletit alespoň sama doma.

 

 

Anežka moc toužila po baletní sukýnce, a tak se s maminkou vydaly na nákup, kde jednu takovou pořídili. Jak ale později Anežka zjistila, sukýnka byla kouzelná!

 

 

Díky sukýnce se Anežka dostala mezi víly a s nimi tančila a byla šťastná, že ji to tak krásně jde. Konečně se ji totiž splnil sen a uměla tančit jakoby se vznášela.

 

 

V tom ale jedna z víl špatně došlápla a podřela si nohu. Anežka ji odřeninu zavázala do jednoho z cípu své sukýnka a víla ji za to dala kouzelný šátek.

 

 

S kouzelným šátkem se Anežka druhý den ocitla v pohádkovém světe. A zde začala série dobrodružství, o kterých se Anežce ani nesnilo! Pomohla princi zachránit království od draka, malé čarodějka díky Anežce zase splnila těžkou zkoušku, vodník získal zpátky svůj rybník a jeden mladík se dokonce s Anežčinou pomocí dostal z pekla, kde byl omylem.

 

 

Ale jak už to bývá, všechno jednou končí….

 

 

Celkové hodnocení

Knížka Anežka a kouzelná baletní sukýnka přináší čtenářům krásný příběh plný dobrých skutků, zázraků a přátelství. Anežka je přes den obyčejnou holčičkou, ale večer, jakmile si obleče svou sukýnku, tak se ocitá v pohádkovém kouzelném světě. A zde na ní čeká spousta zajímavých úkolů.

Kniha je rozdělená do kapitol, takže se dá číst na pokračování. Příběh je navíc protkaný hezkými ilustracemi od Markéty Vydrové, což čtení jen zpříjemní. Kniha je psaná velkými písmeny, takže se hodí i pro začínající čtenáře. Navíc má zřetelné oddělené odstavce, takže se děti ve čtení tolik neztrácí. Doporučuji hlavně pro předškoláky a mladší školáky.

 

 

Recenze vyšla na webu maminkoutek.cz

Přečtěte si také:

Malujeme akvarelem
Malujeme akvarelem

Knížka Malujeme akvarelem je jako kamarádka, která toho hodně ví, ale nesyslí si žádnou důležitou informaci pro sebe. Chce vám…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Dobrodružství školní aktovky
Dobrodružství školní aktovky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Hejkalka
Hejkalka

Hejkalka je jednou z těch dětských knih, kterou ráda doporučím, nejen kvůli samotnému příběhu, ale také pro krásné ilustrace, které jsou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze