Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027101221

Andílkovo vánoční putování

6.12.2021

Půvabný vánoční příběh o andílkově putování

Pomalu se blíží svátky klidu a míru – Vánoce. Mám pro vás tip na vánoční příběh o naději a přátelství – knihu od dětské spisovatelky Zuzany Pospíšilové – Andílkovo vánoční putování, které vydalo nakladatelství Grada pod značkou Bambook. Vánoční ozdoby se pohupují na stromečku a měl by k nim přibýt i Andělíček, kterého uháčkovala babička Ludmilka. Jakou strastiplnou cestou si musí projít, aby našel ztracený domov a své štěstí pod sluncem? Nechte se překvapit v knize plné vánoční naděje.

Příběh nás seznamuje s babičkou Ludmilkou, která má chvilinku volného času, a tak si řekne, že „něco“ uháčkuje. Nahodí prvních pár oček a ruce jí kmitají tak, že uháčkuje andělíčka: „U zbývají jen křidélka,“ pronesla směrem k andělíčkovi. Vypere ho, naškrobí a povídá si s ním. A tak se narodil krajkový panáček, kterému už neřekla jinak než Andílek.

Blíží se Vánoce, a tak se rozhodne ho darovat své nejmladší dceři Anežce, která žije sama ve svém bytě. Anežka za dárek Ludmilce sice poděkuje, ale na stromeček si Andílka nedá. Schová ho do krabice a odloží do skříně. Takto si to tedy nepředstavoval. A tak začne Andílkovo strastiplné putování.

Nejdříve vykoukne z krabice, uteče ze skříně pomocí kočky Míny, před kterou musí být také na pozoru. Poznává pana Emana, jenž má svou sbírku pro štěstí. Pan Eman se totiž považuje za smolaře, nemá žádnou práci, ba ani žádnou ženu… Andílek je tady nešťastný, a tak se znovu vydává na útěk. Rád by se vrátil domů za babičkou Ludmilkou. Pří své pouti poznává řadu přátel – dobrosrdečnou pavoučici Alici, milou veverku Terku i moudrou sovu Jůlii. Pozná také řadu nepřátel v podobě hladových havranů. A zažije mnoho překážek a strastiplných situací. Podaří se mu vyplnit svůj sen o návratu k babičce Ludmilce? Nevyhasne v něm plamínek naděje, který do posledních sil vyhořívá?

Kniha nás překvapí, co vše musí takový Andílek „zakusit“. Jako anděl je hodný, je narozený, nebo vyrobený – chcete-li – z lásky. Je i vzhledově krásný. Babička by ho poznala za každé situace, neboť udělala malinkatou chybičku na křidélkách. Babička se spletla. To proto se mu lítání moc nedařilo. Ale Andílek se za to na babičku nezlobí. Je tedy téměř dokonalý. Dokonalý svým způsobem. Dokonce mluví. Není se čemu divit, vždyť ho to Ludmilka naučila.

Vánoce jsou o rodině, o přátelství, jakési naději v lepší zítřky, i o štěstí. Stejně tak je na tom tato kniha. Opravdu půvabný příběh o Andílkově putování nás chytne za srdce. Paní Pospíšilová napsala milou knihu, která k těmto nejkrásnějším svátkům v celém roce prostě patří. Knížka je doplněna o ilustrace Zuzany Osako, které knize oddávají ten správný šmrnc.

Recenze vyšla na webu jitkalibigerova.estranky.cz

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze