Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Andílci se perou

29.11.2019

Jak je to vlastně s dobrem s zlem? Víte, že mají andílci za své kamarády čertíky? Jak je to možné, že se čerti nesmí umývat? Vtipný, laskavý a veselý příběh z pera Pavla Vrány se vám bude moc líbit.

Vzorný tatínek anděl Ota má moc rád svou manželku Andělku, která je duší čertice a své děti Otíka a Lucinku, kteří občas vyvedou nějakou tu neplechu. Tatínek anděl vypráví svým dětem pohádky o obrech. Vždy přizvou i své chlupaté kamarády. Maminka se kvůli tomu občas zlobí, že jejich čertí kamarádi jsou špinaví, trochu zapáchají a mají blechy, ale nakonec je stejně pustí k nim domů s otevřenou náručí a jen naoko se zlobí. Čertíci i andělé vyrazí k dědovi Bouralovi na prázdniny. Jak to všechno vlastně dopadne? To už se nechte překvapit a pusťte se společně do čtení, jelikož už se blíží čas čertů a Mikuláše, tak ať jste na to příjemně naladěni.

Kniha plná vlídného humoru, kdy se vám nebude chtít přestat smát. Již dlouho jsem se u knihy nezasmála, tak jako u této novinky, kterou vydala Grada pod značkou Bambook. Musím říci, že mě opravdu zaujala a ráda bych ji doporučila všem, co mají rádi veselé příběhy, chtějí zažít nevšední příběhy a vůbec se přitom nenudit. Z knihy číší opravdová pohoda a klid a lze z ní vycítit to, že autor i ilustrátor mají nejen pracovní, ale i přátelský vztah, který se rozhodně do knihy promítl a je to moc dobře. Asi nikdy jsem ještě nečetla příběh o čertech a andílcích, aby se společně kamarádili, ale musím říci, že mě to příjemně překvapilo. Rozhodně mě zaujaly veršované pohádky o obrech, na kterých si autor dal opravdu záležet. Čekají na vás příběhy mezi nebem a zemí, které vás zahřejí u srdíčka. Jak andílci, tak i čerti to nemají opravdu lehké. Nebo můžeme i my na zemi potkávat takové andělíčky, jenom o tom nevíme?

Recenze na kritiky.cz

Andílci se perou
Mohlo by vás zajímat:
Andílci se perou
Více informací o knize
Mohlo by vás zajímat:
Palme Jaromír F.
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Vrána Pavel
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka
Tajná kouzla skřítka Sedmikvítka

Za mě je to opravdu vydařená pohádková kniha, kterou velmi ráda doporučím rodičům dětí, ať už malých, nebo větších. Čtení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Nová knížka Filip a Matěj ve školce je opět perfektní a to díky tomu, že využije stoprocentní pozornost dětí, když si budou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze