Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027105397

Alenka lékařka

15.2.2019


Víte, jak funguje naše lidské tělo?
Myslíte, že můžeme slyšet myšlenky?
Hledáte pro své děti zajímavou knihu, která je pobaví, ale také vysvětlí zákonitosti lidského těla?
Novinka Zuzany Pospíšilové Alenka lékařka je velice milá a poučná kniha.

Alenka má mladšího brášku Kubíka a maminku lékařku. Moc si přeje být dospělá a léčit lidi jako její maminka. Oba chodí za maminkou do práce, do její ordinace a moc si to užívají. Ona jim vždy všechno trpělivě vysvětluje a ukazuje. Tentokrát se jim zalíbil fonendoskop. K čemu vlastně takový fonendoskop je začnou sourozenci zjišťovat a postupně zkoumat na vlastním těle. Co se dá těmi speciální oušky vlastně slyšet? Jak fungují naše srdce, plíce a střeva? Co je to pulz? Čím dýcháme a vylučujeme? Co je hlas a jak vzniká? Můžeme přemýšlení slyšet?

Na tyto a ještě mnohem více otázek jim maminka postupně odpovídá. Součástí knihy jsou podrobné obrázky lidského těla, co vše máme na těle, jak vlastně vypadáme. Jednou přijede na návštěvu teta Lucie s Dominičkou. Jak jí se bude fononedoskop líbit se dozvíte, když si tuto novinku vydavatelství Grada vydané pod značkou Bambook přečtete.

Na konci knihy naleznete hádanky, rébusy, doplňovačky a správná řešení týkající se otázek o lidském těle.

Kniha je určena pro předškoláky a mladší školáky. Dále také pro učitelky mateřských i základních škol, které hledají inspiraci, jak svým svěřencům vysvětlit, jak to naše lidské tělo vlastně funguje.

Moc jsem se při čtení bavila. Mám ráda humor autorky i ilustrace Drahomíra Trsťana. Na knižním trhu je nepřeberné množství encyklopedií i atlasů týkající se lidského těla, ale podobná kniha s příběhem, obrázky a hádankami rozhodně doteď chyběla.

Recenze vyšla na kritiky.cz

Alenka lékařka
Mohlo by vás zajímat:
Alenka lékařka
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Dva netopýři na talíři
Dva netopýři na talíři

Pokud máte doma malé detektivy a policajty, co rádi zkouší řešit různé záhady, kupte jim knihu Dva netopýři na talíři.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze