Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Záchranářské pohádky

18.2.2019

V pohádkách jsou zázraky běžné. Do Záchranářských pohádek se ovšem dostala spousta zázraků z každodenního života. Nevěříte? Uhasit požár, zjednat spravedlnost a zachránit život, to jsou zázraky, o kterých vypráví další série moderních pohádek oblíbené autorky Zuzany Pospíšilové.

Dvacet vtipných pohádkových příběhů má jednoznačné hrdiny –  hasiče, lékaře a policisty. Kromě nich se ale můžete těšit také na víly, vodníky, skřítky, princezny a další obvyklé pohádkové postavy. Všichni dohromady se postarají o to, aby při všemožných nehodách, lumpárnách a vylomeninách vždy všechno dobře dopadlo.

Až si Záchranářské pohádky přečtete, jistě si už jednou provždy budete pamatovat telefonní čísla 150, 155, 158 a 112. Víte, komu patří? Jestli ne, tak se rychle pusťte do čtení.

Záchranářské pohádky
Mohlo by vás zajímat:
Záchranářské pohádky
Více informací o knize

NEMOCNÁ SANITKA

Aby se lékaři mohli ke svým nemocným nebo zraněným pacientům dostat co nejrychleji, musejí mít rychlý a spolehlivý vůz, který je dobře vybavený všemi potřebnými přístroji. Čas rychle utíká a i sanitky postupně stárnou. Ředitel rychlé záchranné služby proto rozhodl, že nadešel čas pořídit novou sanitku.
Když ji dovezl a postavil v garáži mezi ostatní sanitní vozy, všichni sanitku obdivovali. Byla krásná, moderní a skvěle vybavená. Všichni z ní byli nadšení a nová sanitka si obdiv náramně užívala. Vystavovala svou naleštěnou kapotu, předváděla měkké pérování a chlubila se moderní výbavou. Ostatní sanitky jí jen tiše záviděly. Když přišel na linku 155 telefonát a bylo potřeba rychle vyrazit k pacientovi, jako první byla na řadě pokaždé nová sanitka. Sotva se vrátila, vyrážela do terénu znovu. Některé sanitky vyjely jednou za týden a jiné zůstaly zaparkované v garáži jen pro případ, že by v jednu chvíli volalo o pomoc více lidí najednou. Nová sanitka byla zpočátku pyšná na to, že je o ni tak velký zájem, ale po pár týdnech už se cítila unavená. Převážela tolik nemocných lidí, až z toho sama onemocněla.
Na služebně se rozezněl telefon s naléhavou žádostí o pomoc. Lékař s řidičem naskočili do nové sanitky a jako obvykle chtěli se zapnutou houkačkou plnou rychlostí vyrazit k pacientovi. Sanitka ale vyrazila pomaleji než obvykle.
„Nedošel nám benzin?“ zeptal se opatrně pan doktor.
„Nádrž je skoro plná,“ odpověděl řidič a snažil se sešlápnout plynový pedál. Nebylo to ale nic platné. A před cílem už se sanitka sotva ploužila.
Když konečně dorazili na místo, pan doktor se okamžitě začal věnovat pacientovi a řidič sanitce.
„Tak co?“ zeptal se pan doktor. Svému pacientovi podal potřebné léky a píchnul injekci proti bolesti. Naštěstí nebylo nutné převézt ho do nemocnice.
„Vypadá to, že odtud už nikdy neodjedeme,“ prohlásil sklesle řidič sanitky. „Něco s ní je, ale nevím co.“
„Snad není taky nemocná?“ dělal si starosti pan doktor. Řidič se podíval na pana doktora a jeho kufřík s léky. Pan doktor ale zavrtěl hlavou.
„Umím léčit lidi, ale ne sanitky,“ řekl omluvně. Aby se neřeklo, tak si nemocnou sanitku poslechl stetoskopem. Dobře slyšel, že sípe a kašle, ale nevěděl, jak ji má vyléčit.
„Co teď?“ zeptal se řidič.
„Na nosítkách ji sami dva nejspíš neodneseme,“ přemítal nahlas pan doktor. Oba bezradně stáli vedle své nemocné sanitky a přemýšleli, co by měli udělat. Jak jí pomůžou?
„Mám nápad!“ vykřikl najednou pan doktor tak nahlas, až se řidič polekal.
„Jaký?“ zeptal se řidič, když se z leknutí trochu vzpamatoval.
„Můj kamarád měl kdysi odtahovou službu. Teď pracuje v kanceláři a odtahové auto mu leží na dvoře.  Třeba bychom na něj mohli sanitku naložit a odvézt ji do nemocnice.“
„Ale to vůbec není špatný nápad,“ pochválil lékaře řidič. „Musíme ji zachránit. Potřebujeme ji, protože má nejlepší výbavu. A navíc umí jezdit ze všech nejrychleji.“
Pan doktor zatelefonoval kamarádovi, který za pár chvil opravdu přijel. Společně sanitku naložili a odtahové auto jim posloužilo jako velká pojízdná nosítka.  Nemocnou sanitku se jim podařilo včas dopravit do nemocnice, kde už si s ní poradili. Pár dní v klidu a teple udělalo své. Sanitka se ze své nemoci brzy zotavila a znovu nabrala sílu. Mohla zase pomáhat při převozu nemocných a zraněných. Pacientům se opět dostalo rychlé péče se vším potřebným vybavením. A sanitka teď pomáhala ze všech sil. Těšilo ji vědomí, že kdyby bylo nejhůř, tak se i jí dostane rychlé pomoci.

Mgr. Pospíšilová Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Študlarová Zdeňka
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Kniha skřítků náladovníčků – S povídkami na dobrou noc
Kniha skřítků náladovníčků

Řádí u vás doma náladovníčci? Naučte se je pomocí této knížky rozeznat a zjistěte, jestli se nezabydleli i u vašich…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Lucinka a kouzelná zvířátka
Lucinka a kouzelná zvířátka

Lucinka je úplně normální šestiletá holčička. Má ráda legraci a nerada chodí večer do postýlky. Je to podle ní velká…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Pekelné úkoly čertí babičky
Pekelné úkoly čertí babičky

Ponořte se do ďábelských křížovek, vypečených osmisměrek a dalších zábavných úkolů pro malé pekelníky!

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme