Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027132928

Vílí princezny Violka z diamantového lesa

18.1.2022

Vílí princezny Violka, Růžička, Sasanka a Zvonečka se chystají na korunovaci lesní víly Prvosenky. Společně s pozvánkou na obřad jim přišly i nádherné šaty, už zbývá jen vybrat vhodné doplňky a vyrazit do Stromového paláce v Diamantovém lese.

Na místě se však dozvídají strašlivou zprávu – někdo ukradl Prvosenčinu korunku a korunovace je v ohrožení. Podaří se vílím princeznám zachránit situaci a korunku najít?

Vílí princezny – Violka z Diamantového lesa
Mohlo by vás zajímat:
Vílí princezny – Violka z Diamantového lesa
Více informací o knize

Kapitola 1

„Tak co myslíte?“ zatočila se Violka kolem dokola před svými třemi nejlepšími kamarádkami. Při otočce se od drahokamů na sukni jejích šatů odrážely na stěnu šatny paprsky fialkového světla.
„U všech víl! Violko, ty vypadáš opravdu nádherně,“ usmála se Zvonečka a obdivovala odraz své kamarádky ve velikém zrcadle ve tvaru srdce.
„Od Prvosenky je moc milé, že nám poslala ty šaty, abychom si měly co obléct na oslavu. V Jiskřivém městečku se takové nedají sehnat,“ řekla Sasanka. Také se zatočila dokola a tentokrát se na stěnu odrážely zlatavé paprsky. Všechny čtyři módní vílí princezny, Violka, Zvonečka, Sasanka a Růžička, dostaly pozvánku na důležitou oslavu v Diamantovém lese a už se na ni moc těšily. Violčina kamarádka Prvosenka měla být ve Stromovém paláci korunována lesní vílí princeznou a po obřadu se chystal velkolepý večírek.
Prvosenka poslala každé vílí princezně s pozvánkou i nádherné blyštivé šaty. Krásnější víly nikdy neviděly. Živůtky šatů se leskly drahokamy a dlouhé sukně spadaly až na zem v měkkých záhybech třpytivého hedvábí diamantových nočních motýlů. Vílám se nejvíce líbilo, že šaty měly stejný střih a lišily se jen barvami. Violka měla jasně fialové, Zvonečka tyrkysové, Růžička světle růžové a Sasanka jasně žluté. Krásně jim ladily ke křídlům.
„Jaké si k nim vezmeme doplňky?“ zeptala se Sasanka a zastrčila si za ucho pramen dlouhých blond vlasů.
„Určitě se tu najde něco krásně třpytivého,“ odpověděla Zvonečka a pohlédla na otevřené šperkovnice na Violčině toaletním
stolku. Navlékla si na krk náhrdelník s tyrkysovým přívěskem a popolétla ke kamarádkám, aby se podívala do zrcadla. Zamračila se. Ten náhrdelník jí ke krátkému, rozvernému účesu vždycky hezky ladil, ale tentokrát jí připadalo, že tomu něco chybí.
„Mohly bychom si zkusit čelenky,“ navrhla Růžička. Uhladila si dlouhé tmavé vlasy a nasadila si tu svou. Sasanka si také upravila ve vlasech čelenku a podotkla: „Tyhle doplňky by se hodily na ples v Jiskřivém městečku, ale korunovace proběhne v Diamantovém lese, a tam se i stromy lesknou růžovými a fialovými drahokamy.
„No tak, víly, vždyť jsme módní vílí princezny ze Třpytkového paláce,“ usmála se Violka, „přeci se nenecháme trumfnout stromy.“
„Jenže to nejsou jen tak ledajaké stromy, Violko,“ řekla Sasanka. „Jsou to nádherné prastaré domovy lesních víl a dalších kouzelných stvoření. Naše šaty se tak třpytí, protože jsou ozdobeny drahokamy, které rostou na větvích těch stromů.“
Sasanka byla ze čtyř vílích princezen ta nejcitlivější. Byla hodně stydlivá, ale jak šlo o kouzelné rostliny a zvířátka, vždycky našla odvahu se za ně postavit.
Violka Sasanku objala kolem ramen. „Máš pravdu. Jen chci, abychom udělaly dobrý dojem. Prvosenka nás pozvala a poslala nám tyhle krásné šaty. Měly bychom si k nim vzít vhodné doplňky.“
„Nedá se nic dělat,“ vzdychla Zvonečka a plácla sebou na Violčinu postel s nebesy. „Budeme se muset vydat na nákupy.“
„A já přesně vím kam,“ zvolala Růžička a z růžové hedvábné kabelky vyndala vizitku s elegantním svítícím písmem.

„Zažehni svou vnitřní jiskru…“ četla Violka Růžičce přes křídlo. „U všech víl, co to znamená?“
„Pojďme to zjistit,“ zvolala Růžička nadšeně. „Převlékneme se a zaletíme si do města. Na Diamantové třídě určitě koupíme něco třpytivého.“

Mohlo by vás zajímat:
Collins Poppy
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Štěňata z Čarovné louky – Kamarádi skřítkové
Štěňata z Čarovné louky – Kamarádi skřítkové

Pojďte si hrát se štěňátky na Čarovné louce! Podaří se štěňátkům najít zloděje a zachránit skřítkům jejich domov?

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Skotsko
Skotsko

Bára se ocitne ve skotském údolí Glencoe. Dostat se však vánicí a mrazem za Robertem MacGregorem, budoucím slavným skotským zbojníkem…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme