Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024735016

Malá Ema

9.8.2019

Už jste někdy viděli prasátko, jak trénuje skok do výšky? Paní sousedku, která se smetákem v ruce honí splašeného králíčka? Nebo baletky, které místo piruet skáčou před bílými myškami na parapety?

Šestiletá Ema tohle všechno už zažila. A ještě mnoho dalších dobrodružství. Díky svým nápadům a věrným zvířecím kamarádům totiž o podobné psí kusy nemá ani v nejmenším nouzi. A protože ví, že louskat první knížku může být někdy pořádný oříšek, vezme začínající čtenáře za příběhy, které budou chtít sami dočíst.

Malá Ema
Mohlo by vás zajímat:
Malá Ema
Více informací o knize

Ema a Kulička

K šestým narozeninám dostala Emička od maminky a tatínka ten nejlepší dárek pod sluncem. Chlupaté překvapení mělo dlouhatánské hebké uši a růžový čumáček.
Hned jím začalo zvědavě čenichat. Ema tenkrát skoro plakala štěstím. Králíček! Dostala králíčka! Z roztomilého chlupatého uzlíčku se ale vyklubal pěkně divoký ušák…
Venku svítilo sluníčko a pofukoval jarní větřík. Emička se před obědem opatrně vydala s králíčkem, kterého pokřtila Kulička, na zahradu. Nejprve mu chtěla ukázat jen strom. Pak ho ale nechala pacičkou sáhnout i po lístku. Kulička nadšeně stříhal ušima a nasával čumáčkem všechny nové pachy. A tak ho dobrosrdečná holčička nakonec nechala proběhnout i po travičce. Králíček byl sice ochočený, volnost se mu ale zalíbila. Všude to vonělo čerstvou trávou a malý chlupáč nevěděl, kam skočit dřív. Než se Emička nadála, milý Kulička odhopkal pod plotem rovnou k sousedům. Hop, hop, hop. Přeskákal vedlejší zahradu jako nic a už okusoval salát. Jéje, vyděsila se holčička. Sousedčina opečovávaná zahrádka! Musí králíka okamžitě chytit!
Ema odstrčila staré plaňky a prolezla plotem. Přeběhla trávník i cestičku a bez váhání skočila za malým nenasytou do záhonu. Sousedka ale měla zeleninový záhonek pořádně zalitý, a tak se děvčátko zabořilo do hlíny až po kotníky. Nové červené tenisky zůstaly hluboko mezi řádky mrkve a salátů.
Ema na to ale nijak nedbala a bez váhání pokračovala v pronásledování. Přikrčila se, aby ji malý uprchlík neviděl. Čekala na svou příležitost. Kulička si jí vůbec nevšímal a pochutnával si na kedlubnách. Vtom Ema vyrazila a šipkou po něm skočila.
Malý králíček byl ale i tentokrát rychlejší. Zakoulel očima, střihl ouškem a hbitě uskočil. Emička dopadla nosem do bahna. Kulička mezitím vesele odhopkal na schody sousedovic domu a s plným bříškem se tam uvelebil. Skoro se zdálo, že čeká, až ho Emička přijde podrbat za ušima.

Barilová Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Barilová Zuzana
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Vydrová Markéta
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Lvíček z kaštánku
Lvíček z kaštánku

Eliška netuší, jak moc se všechno změní, když pod kaštanovou slupkou najde malého, plyšového lvíčka, který toho má hodně co…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme