Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Malá Ema

9.8.2019

Už jste někdy viděli prasátko, jak trénuje skok do výšky? Paní sousedku, která se smetákem v ruce honí splašeného králíčka? Nebo baletky, které místo piruet skáčou před bílými myškami na parapety?

Šestiletá Ema tohle všechno už zažila. A ještě mnoho dalších dobrodružství. Díky svým nápadům a věrným zvířecím kamarádům totiž o podobné psí kusy nemá ani v nejmenším nouzi. A protože ví, že louskat první knížku může být někdy pořádný oříšek, vezme začínající čtenáře za příběhy, které budou chtít sami dočíst.

Malá Ema
Mohlo by vás zajímat:
Malá Ema
Více informací o knize

Ema a Kulička

K šestým narozeninám dostala Emička od maminky a tatínka ten nejlepší dárek pod sluncem. Chlupaté překvapení mělo dlouhatánské hebké uši a růžový čumáček.
Hned jím začalo zvědavě čenichat. Ema tenkrát skoro plakala štěstím. Králíček! Dostala králíčka! Z roztomilého chlupatého uzlíčku se ale vyklubal pěkně divoký ušák…
Venku svítilo sluníčko a pofukoval jarní větřík. Emička se před obědem opatrně vydala s králíčkem, kterého pokřtila Kulička, na zahradu. Nejprve mu chtěla ukázat jen strom. Pak ho ale nechala pacičkou sáhnout i po lístku. Kulička nadšeně stříhal ušima a nasával čumáčkem všechny nové pachy. A tak ho dobrosrdečná holčička nakonec nechala proběhnout i po travičce. Králíček byl sice ochočený, volnost se mu ale zalíbila. Všude to vonělo čerstvou trávou a malý chlupáč nevěděl, kam skočit dřív. Než se Emička nadála, milý Kulička odhopkal pod plotem rovnou k sousedům. Hop, hop, hop. Přeskákal vedlejší zahradu jako nic a už okusoval salát. Jéje, vyděsila se holčička. Sousedčina opečovávaná zahrádka! Musí králíka okamžitě chytit!
Ema odstrčila staré plaňky a prolezla plotem. Přeběhla trávník i cestičku a bez váhání skočila za malým nenasytou do záhonu. Sousedka ale měla zeleninový záhonek pořádně zalitý, a tak se děvčátko zabořilo do hlíny až po kotníky. Nové červené tenisky zůstaly hluboko mezi řádky mrkve a salátů.
Ema na to ale nijak nedbala a bez váhání pokračovala v pronásledování. Přikrčila se, aby ji malý uprchlík neviděl. Čekala na svou příležitost. Kulička si jí vůbec nevšímal a pochutnával si na kedlubnách. Vtom Ema vyrazila a šipkou po něm skočila.
Malý králíček byl ale i tentokrát rychlejší. Zakoulel očima, střihl ouškem a hbitě uskočil. Emička dopadla nosem do bahna. Kulička mezitím vesele odhopkal na schody sousedovic domu a s plným bříškem se tam uvelebil. Skoro se zdálo, že čeká, až ho Emička přijde podrbat za ušima.

Mohlo by vás zajímat:
Barilová Zuzana
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Vydrová Markéta
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Když se brouček probudil
Když se brouček probudil

Objevte pomocí této bohatě ilustrované knížky rozmanité krásy podzimu, prozkoumejte život v lese a zjistěte, jak vypadá pravé přátelství.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Kouzelné karamelky na dobrou noc
Kouzelné karamelky na dobrou noc

Paní cukrářka Sladká dělá výborné karamelky. Kromě toho, že báječně chutnají, mají navíc kouzelnou moc.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme