Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027132966

Lucinka a ztracené štěňátko

18.1.2022

Roztomilý magický příběh o lásce ke zvířátkům, Vánocích a novém přátelství.

Od té doby, co Lucince do života přihopsalo štěňátko Ťapík, má o zábavu postaráno. Snaží se malému pejskovi najít domov u nějakého hodného páníčka a také mu chce nachystat úžasné Vánoce. Jednoho dne se jí však Ťapík vyvlékne z vodítka a uteče. Je tma, sněží a Lucinka s pomocí všech svých kamarádů štěňátko zoufale hledá. Najde malý Ťapík cestu domů?

Lucinka a ztracené štěňátko
Mohlo by vás zajímat:
Lucinka a ztracené štěňátko
Více informací o knize

Kapitola první

Právě končil poslední den školy, co nevidět měly začít vánoční prázdniny a Lucinka byla moc šťastná. Poslední dny byly plné zábavy: žádné domácí úkoly, zato krásná předvánoční večeře, koncert, dokonce pantomima, na kterou se i paní učitelky legračně převlékly. Dnes měli všichni ve škole vánoční svetry a vyráběli vánoční ozdoby. Třída byla vyzdobená pestrobarevnými papírovými řetězy a vystříhanými sněhovými vločkami. Lucinka chodila do školy ráda, ale stejně už se nemohla dočkat, až půjde domů. Vánoční prázdniny bývaly u nich doma vždycky přímo kouzelné.
„Už se nemůžu dočkat, až budou prázdniny!“ oznámila Lucinka své nejlepší kamarádce Růžence.
„Já taky!“ odpověděla Růženka. „Sejdeme se zítra?“
„To by bylo bezva,“ přitakala Lucinka. „Slíbila jsem sice babičce, že jí dopoledne pomůžu s velkým úklidem záchranné stanice, ale mohla bych přijít odpoledne. A příští týden bych ti mohla pomáhat u oslíků.“ Lucinka se spokojeně usmála. Měla to štěstí, že její babička provozovala záchrannou stanici pro divoká zvířata a rodina její nejlepší kamarádky zase měla oslí farmu s útulkem. Lucinka zvířata milovala, a až bude velká, chce se stát veterinářkou.
„Ta poslední zachráněná oslice nám dělá starosti,“ povzdychla si Růženka. „Nechce jíst a pořád je moc smutná, ke Skřítkovi a Elfovi se ani
nepřiblíží.“
Lucinka si všimla, že Adam, nový kluk v jejich třídě, se po nich dívá. Adam byl velmi plachý a Lucinka si pomyslela, že by bylo hezké se s ním konečně skamarádit, ale když se na něj obrátila, už se zase soustředil na ozdobu, kterou právě vyráběl. Byla to bílá kartička s tmavou siluetou soba.
„To je moc hezké!“ pochválila ho, ale Adam jen trošku zčervenal a pak zazvonilo na konec hodiny.
„Šťastné a veselé Vánoce! Uvidíme se v lednu!“ rozloučila se s dětmi paní učitelka Braunová.
„Tak zítra!“ řekla Růženka a Lucinku objala. Venku už na ni čekala maminka s její mladší sestřičkou Leou, která netrpělivě poskakovala na místě. Lucinka jim zamávala z okna a chtěla ještě popřát hezké Vánoce Adamovi, ale ten už byl tentam.
Škola skončila brzy, a tak maminka s tatínkem byli ještě v práci a Lucčin bratr Oskar byl na školním výletě. Babička se rozhodla, že když je ten poslední den školy a Lucinka si domů ponese spoustu věcí, počká na ni doma a na oslavu jí upeče speciální dort. Lucinka zazvonila a otevřela jí babička – ale místo aby vnučku objala, měla plnou náruč nádherného štěňátka, které se neposedně kroutilo a vrtělo.

 

Mohlo by vás zajímat:
Boothová Anne
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Modrý drak
Modrý drak

Když děti objeví velmi starou a poničenou knihu, ve které narazí na dračí formuli, ještě netuší, že je čeká to…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Pohádky mlynáře Pšeničky
Pohádky mlynáře Pšeničky

Ve mlýně u řeky Vodnice žije mlynář Pšenička, který je široko daleko známý jako skvělý vypravěč. Pro své děti má…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Zbrklík a pekelné Vánoce
Zbrklík a pekelné Vánoce

Čertu Zbrklíkovi a čertidlu Tadeášovi se v pekle pekelně daří. Spolu s čerticí Treperendou tvoří sehranou trojku. A když jednoho…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme