Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027107902

Kouzelná třída v muzeu

29.8.2018

Oblíbená série pro začínající čtenáře pokračuje novým příběhem!

Kouzelná třída se vrací a její dobrodružství s vílou Jasmínou nečekaně začínají s koncem školního roku. Prázdniny jsou přece jako stvořené pro překvapení.

Oblíbení hrdinové se vracejí! Taky jste si mysleli, že se nezbední prvňáci už nikdy s vílou Jasmínou nesetkají? Když žáci kouzelné třídy dostanou za odměnu prázdninovou vstupenku do muzea, netuší, že je to vstupenka do míst, kam se jen tak někdo nedostane. Vítejte v muzeu, bude se čarovat a cestovat!

Nový příběh se starými dobrými hrdiny je tu především pro začínající čtenáře.

Kdo by nechtěl zažít kouzelný rok v kouzelné třídě s kouzelnou paní učitelkou! Takové štěstí ale nemá každý. Děti, které v první třídě učila Jasmína Bílá, však zažily něco úžasného. Jasmína Bílá totiž není jen obyčejná paní učitelka, Jasmína je víla. Víly ale nemohou být v našem světě napořád. Na konci školního roku se proto Jasmína musela se svou třídou rozloučit. Děti to velmi mrzelo. Nikdo si nedokázal představit další školní rok bez kouzelné paní učitelky. K jednomu setkání však nakonec přece jen došlo. A dokonce o prázdninách! Přečtěte si, co se přihodilo…

Prvňáčci, přečtěte si také Kouzelná třída a Kouzelná třída – příběh pokračuje
… a pro třeťáky a čtvrťáky máme pokračování Kouzelná třída – další kouzlení a Kouzelná třída – čtvrtý rok.

Kouzelná třída v muzeu
Mohlo by vás zajímat:
Kouzelná třída v muzeu
Více informací o knize

Ráno se Maruška nasnídala a pak přemýšlela, co by si měla obléknout. Nevěděla, jestli si má vybrat krásné šaty jako do divadla, nebo obyčejné kalhoty a barevné tričko. Maminka jí poradila, ať si raději vezme pohodlné letní kalhoty a nové triko. Pak nasedly do auta a pospíchaly do muzea. Pěšky by tam Maruška sama nedošla. Bylo to až na druhém konci města.
U muzea už postávalo pár spolužáků. Povídali si o tom, co stihli zažít o prázdninách. V deset hodin už se sešli skoro všichni. Chybělo jen pár dětí ze třídy. Někteří byli na dovolené u moře a Honza dostal angínu, tak musel zůstat doma v posteli.
Vstupní dveře do muzea byly zatím zamčené. Přišel je otevřít sám pan ředitel. Děti ho dobře poznaly, protože ho viděly na hradě Strašníku.
Tam si pro poklad přijel a předal dětem kromě velkého poděkování právě vstupenky na dnešní prohlídku muzea.
„Dobrý den, milí kamarádi,“ přivítal je s úsměvem na tváři. „Nedávno jste naši sbírku vzácných předmětů obohatili o poklad. Připravili jsme si pro vás proto malé překvapení.“
Než pan ředitel stačil vysvětlit, o jaké překvapení jde, dveře se znovu pohnuly…
Objevila se v nich víla Jasmína! Jejich víla, která je v uplynulém roce učila místo pana učitele
Starého.
„Jééé, jůůů, hele!“ ozývalo se veselé šveholení.
Pan ředitel si chvíli myslel, že je to reakce na jeho slova. Pak si ale všiml, že děti se dívají jinam než na něho. Pro všechny to bylo obrovské překvapení. Znovu vidí svou milou kouzelnou vílu! Na konci školního roku to vypadalo, že už se s ní nikdy nesetkají.
„Dobrý den,“ pozdravil Jasmínu Bílou pan ředitel a lehce se uklonil. Ona mu pozdrav opětovala a hezky se usmála.
„Dnes se vám bude věnovat kolegyně Kopecká,“ oznámil dětem pan ředitel. Pak se otočil. Nejspíš si myslel, že tam paní Kopecká stojí, ale nebyla tam.

Přečtěte si také:

Filip a Matěj ve školce
Filip a Matěj ve školce

Filip a Matěj jsou dvojčata. Zatímco Matěj se do školky těší, Filipovi se tam příliš nechce. To se záhy změní…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Štěňata z Čarovné louky – Lumpárny a kouzla
Štěňata z Čarovné louky – Lumpárny a kouzla

Kouzelný příběh ze světa fantazie zavede děti na Čarovnou louku, kde spolu radostně žijí malincí skřítkové a zvířátka.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme