Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027117994

Kouzelná třída o Vánocích

13.10.2020

Vánoce jsou kouzelné už samy o sobě. A co teprve, když je zažijete ve třídě s vílí paní učitelkou Jasmínou Bílou.

Čeká vás nové dobrodružství. Nechte si vyprávět, jak tráví adventní čas žáci kouzelné třídy, a načerpejte tu pravou vánoční atmosféru při zdobení stromečku nebo pečení cukroví. Také se dozvíte, jestli i víly dostávají dárky.

Kouzelná vánoční knížka je tu pro všechny začínající čtenáře, kteří netrpělivě čekají na Ježíška.

Pusťte se do čtení. Hezké Vánoce!

Kouzelná třída o Vánocích
Mohlo by vás zajímat:
Kouzelná třída o Vánocích
Více informací o knize

Vánoční přání

„Brzy budou Vánoce,“ oznámila dětem v prosinci paní učitelka Jasmína Bílá, „je nejvyšší čas se na ně připravit. Nachystejte si barevné papíry, tužku a lepidlo.“

Ve třídě to zašumělo. Adélka s Maruškou se na sebe významně podívaly. Tušily, že přijde na řadu nějaké to čarování.

„Já lepidlo nemám,“ přihlásil se Patrik. Minule si ho odnesl ze školy domů. Chtěl slepit papírový model autíčka, který si vystřihl z časopisu. Pak ho ale zapomněl donést zpátky do školy.

„Opravdu?“ zeptala se s úsměvem na tváři paní učitelka.

Patrik chtěl přikývnout, ale vtom se zarazil. Na lavici se mu objevilo lepidlo, které tam ještě před chvílí rozhodně nebylo.

„Rodiče jistě potěší, když dostanou krásná vánoční přání, která sami vyrobíte,“ řekla žákům paní učitelka a rozdala jim tvrdé papíry, které měli za úkol přehnout na půl.

Pak z barevných papírů děti vystřihovaly stromečky, baňky a dárečky, aby jimi přední stranu hezky nazdobily. Jasmína je vůbec nemusela pobízet, aby si daly záležet. Práce jim šla hezky od ruky. I zlobivci Standa Horák a René Stojka byli tak zabraní do práce, že na nějaké lumpárny neměli ani pomyšlení.

Ke konci hodiny měli všichni přáníčko hezky nazdobené. Zbývalo jen do něj vepsat přání. Paní učitelka napsala na tabuli:

„Tady máte vzor. Přepište si ho do svého přáníčka, sem na pravou stranu,“ řekla paní učitelka a názorně to dětem ukázala. „A nezapomeňte si dole nechat místo pro svůj podpis,“ dodala ještě pro jistotu.

Když měly děti hotovo, požádala je, aby svá přáníčka zavřely a nechaly ležet na lavicích. Pak zazvonilo na přestávku a paní učitelka odešla do kabinetu. Někdo se protáhl, někdo se pustil do svačiny. Petřička s Adélkou a Maruškou si chtěly svá přání vzájemně ukázat. Petřička vzala do rukou Adélčino přání, rozevřela ho a třídou se rozezněla koleda. Polekala se a přání rychle zavřela. Když ho otevřela podruhé, ozvala se jiná vánoční píseň.

„Páni!“ vykřikl obdivně Jirka a hned zkoušel, jestli to umí i jeho přáníčko. Umělo. A dokázala to všechna přání, která děti vyrobily. To budou rodiče koukat, až kouzelná přáníčka dostanou!

Mgr. Pospíšilová Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Trsťan Drahomír
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Adéla a její neobvyklá rodina
Adéla a její neobvyklá rodina

Co se stane, když se Adéla a její sourozenci rozhodnou splnit babiččinu výzvu? Připravte se na neobvyklé a bláznivé události…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Havířské štěstí

Havířské štěstí

Čeká na vás dobrodružné vyprávění o spletitých chodbách, o pokladu a bohatství, o přátelství a lásce. A možná se svatým…

Číst více
Představu­jeme