Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788024734620

Kouzelná třída

7.7.2020

 

Hodný starý pan učitel už na děti nestačí. Potřeboval by do důchodu, ale nechce odejít, dokud nenajde vhodného nástupce. Někoho, kdo by měl děti opravdu rád. Když o tom bude v kabinetě přemýšlet, zaklepe na dveře velmi milá mladá dáma, která se uchází o místo učitelky. Pan učitel jí své prvňáky předá a ona třídu rošťáků promění v nejhodnější a nejchytřejší děti na celé škole. Bude na to mít kouzelné metody… Knížka Kouzelná třída zavede začínající čtenáře do světa na pomezí fantazie a reality a nabídne jim dějově bohaté ilustrace Drahomíra Trsťana.

 

 

Kouzelná třída
Mohlo by vás zajímat:
Kouzelná třída
Více informací o knize

Pan učitel Starý byl opravdu starý. Učil už spoustu let, vychoval mnoho žáků a teď by si zasloužil odpočívat. Za celou dobu neviděl tak neposlušnou třídu. Vždycky, když vešel do třídy těchto divochů, přepadaly ho chmurné myšlenky. Po zazvonění tedy vešel do třídy, ale děti si ho nevšímaly. „No tak, děti, klid!“ snažil se usměrnit rozdováděné žáky. „Už na ně opravdu nestačím!“ pomyslel si. Pak se ale vzchopil a ukazovátkem zabušil na tabuli. Než si však stačil vymínit klid, přistála mu na hlavě houba k utírání tabule, která byla mokrá a špinavá. V tu ránu třída ztichla. Pan učitel si oddychl a rukou si otřel špinavé čelo. „Co to mělo znamenat?“ snažil se o přísný tón. Všichni klopili oči, jen Vendulka řekla: „Stojka se pral s Horákem a škaredě si nadávali.“ „Žalobníček žaluje, pod nosem si maluje,“ posmívali se oba kluci a Stojka Vendulku zatahal zezadu za cop, až se bolestí rozplakala. Teď už toho měl pan učitel právě dost. „Proč ubližuješ spolužačce? Omluv se!“ Stojka neochotně zamumlal cosi, co znělo jako „omiň“. Pak přišel pan učitel ke Standovi Horákovi a zeptal se ho, proč se o přestávce pral. „Ale Stojka si začal,“ bránil se Horák. „To není pravda, ty lháři!“ křičel Stojka. „Ale chlapci, to by snad stačilo, ne? Podejte si ruku na usmířenou,“ zachraňoval situaci pan učitel. „Není dobré dělat si zbytečně nepřátele, nikdy nevíte, čí pomoc budete někdy potřebovat. Kdyby se všichni lidé hádali a prali jako vy, to by byl na světě pěkný pořádek!“ Adélka s Maruškou seděly v lavici a bylo jim pana učitele líto. Je moc hodný a musí se rozčilovat jen kvůli nějakým darebákům. Pan učitel se pomalu vracel k tabuli. Na zemi stále ležela mokrá houba, a tak Maruška přiskočila a houbu zvedla. „Děkuji ti, Maruško,“ pochválil ji pan učitel.

 

 

Mgr. Pospíšilová Zuzana
Mohlo by vás zajímat:
Mgr. Pospíšilová Zuzana
Více informací o autorovi
Mohlo by vás zajímat:
Trsťan Drahomír
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Beruška a světluška
Beruška a Světluška

Beruška si vždy přála najít nejlepší kamarádku. Její sen se splní ve chvíli, kdy potká Světlušku. Čeká na vás nejen…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Kouzelná třída a zimní radovánky
Kouzelná třída a zimní radovánky

V kouzelné třídě mohou děti zažít doslova a do písmene zázraky. A to i v zimním období. Těšit se můžete…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Knížka o mořských zvířátkách
Knížka o mořských zvířátkách

Ulovit v moři dobrý příběh může být náročné. Obzvlášť když vás chce vypravěč slupnout jako malinu. Začtěte se do vyprávění…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme