Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Dobrodružství pana Kolečka

30.10.2018

Jedinečná kniha Dobrodružství pana Kolečka byla vybrána do prestižního katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/2018 v němž Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež.

Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

Ve svazku uměleckonaučných pohádek se šťastně potkaly přání maminky Mlíčkové zabavit neposedného synka a realistické kresby Jana Laštovičky, okořeněné notnou dávkou komiky. V každém klukovi je přece skryta touha po oživlém dopravním prostředku, a ještě víc po hrdinovi, jakého zosobňuje autobus Šemík – pro znalce veteránský model Karosa ŠM 11 –, který jen taktak unikl sešrotování. Pan Kolečko, řidič ve výslužbě, svého letitého parťáka vykoupil a s pejskem Šikulou začíná vyrážet na výlety, přičemž na počasí ani na defekty nehledí. A protože v revíru je i obora Hvězda, lze je podnikat hvězdicovitě. Trojice poznává významné památky i zákoutí katastrálního obvodu Prahy 6 s oprávněnou vírou, že o bitvě na Bílé hoře nebo o roli břevnovského kláštera se nemusejí dozvídat jenom děti pražské. A ruku na srdce: tuší vůbec i ony, kudy protéká Libocký potok, kde má velkoměsto malebnou čtvrť Kocourka a že pár set metrů od nového outletu leží historicky cenná Přední Kopanina?

Zdroj nejlepsiknihydetem.cz

Přečtěte si také: