Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027113798

Domácí zvířátka – Čtení s babičkou

14.12.2020

Hledáte pro své děti příjemné čtení o zvířátkách? Chcete zažít báječnou pohodu na venkově a ještě se dozvědět mnoho zajímavostí o zvířátkách žijících na farmě? Tak je právě vám určena novinka, kterou vydala Grada pod značkou Bambook s názvem Domácí zvířátka. 

Rozárka je malá holčička, která má moc ráda svou babičku. Babička si s holčičkou ráda vypráví pohádky a pomocí knížky plné obrázků a zažije s ní nejedno dobrodružství se zvířátky.

Jaká zvířátka zde vlastně najdete? Především slepice, pejska, kočičku, kravičku, kozy, koníka, prasátko, ovečku, kačenku a králíky.

Každému zvířátku v knize je věnováno několik stránek, především barevná ilustrace, příběh, několik zajímavostí o daném zvířátku, milá básnička, dále i možná nebezpečí, která jsou velice důležitá při kontaktu se zvířaty. Také jaké zvuky vydávají, co rádi jí, kde bydlí, čím jsou pro nás užitečná, či jak se jmenují jejich mláďata. Na konci každého příběhu na vás čeká zajímavý úkol, které děti rádi splní a nakonec i přečtou pomocí obrázku, i když ještě sami neumí číst.

Celkem 10 zvířátek vás provede životem na statku. Na konci každého příběhu na vás čekají zajímavé úkoly. Např. najít stejný počet vajíček, spočítat kostičky pro psa, hledat myšky, ukázat kytičky na obrázku, poznat co jí kozy za jídlo, dokreslit oves pro koníka a mnoho dalších aktivit. Děti při nich procvičují zrakové vnímání, předmatematické představy, slovní zásobu, samostatný slovní projev, práci s obrázkem, logické myšlení a rozvíjet grafomotoriku.

Knihu k recenzi jsem si nevybrala náhodou. Od této autorky mám přečteno několik knih a musím říci, že se mně líbí čím dál více a určitě budu vyhledávat další její zajímavé tituly. Kniha se mně moc líbila a potěšila. Zaujal mě její námět zvířátek na statku. Myslím si, že je nesmírně důležité, aby děti znaly všechna zvířátka, uměla napodobit jejich zvuky a znala několik zajímavých informací z jejich života. Ilustrace Veroniky Kubáčové krásně doplnily texty. Důležitou součást tvoří obrázky, podle kterých mohou děti společně s rodiči číst, i když to ještě neumí. Zní to možná divně, ale pokud si s dětmi projdete obrázky, děti pochopí, co daný obrázek znamená, bude pro mě již hračka číst pomocí obrázků. Velice ráda tyto obrázky využívám u dětí, které mají logopedické vady, jelikož jim pomohou se správně vyjadřovat a rozvíjet jejich slovní zásobu.

Knihu bych ráda doporučila všem, co mají děti, pracují s dětmi a mají rádi domácí zvířata. Určitě se vám bude líbit, tak jako mně.

Několik slov o autorce:

Marcela Kotová se narodila v roce 1976 v Sokolově. Vyrůstala se dvěma mladšími sestrami. Od dětství žije v Chodově na Karlovarsku, kde u jejich panelového domu organizovala různé soutěže a různé hry pro mladší děti a své sestry. Od mala tíhla k dětem, což ji přivedlo na pedagogickou školu, kterou úspěšně ukončila v roce 1994. Od té doby pracuje jako učitelka v MŠ. V roce 1996 se vdala a s manželem má dvě děti, syna Daniela a dceru Terezu. Velkou radost jí nyní dělá i vnučka Rozárka.

V roce 2013 se účastnila soutěže “Zlatá mateřinka”, kam ji nominovaly kolegyně a rodiče dětí. Postoupila až do finále mezi 7 nejlepších učitelek celé ČR. Ve své práci se snaží rozvíjet, pomáhat dětem i začínajícím učitelkám. Právě tato snaha ji přivedla k psaní knih pro děti i pedagogy. Díky nakladatelství Grada se stala autorkou spousty krásných knih, za což Gradě patří její velký dík. Ve volném čase s rodinou cestuje, tvoří keramiku, háčkuje, tančí, čte si, zpívá, hraje na kytaru a klavír.

Recenze vyšla na webu tvojechvilka.cz

Přečtěte si také:

Adéla a její neobvyklá rodina
Adéla a její neobvyklá rodina

Co se stane, když se Adéla a její sourozenci rozhodnou splnit babiččinu výzvu? Připravte se na neobvyklé a bláznivé události…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme
Havířské štěstí

Havířské štěstí

Čeká na vás dobrodružné vyprávění o spletitých chodbách, o pokladu a bohatství, o přátelství a lásce. A možná se svatým…

Číst více
Představu­jeme