Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027134908

Divoká plavba za dobrodružstvím

11.4.2023

Vydejte se do světa, kde rostliny mluví, přátelství jsou vzácná a dobrodružství si vás najde za nejbližším ohybem řeky…

Mapa z listí
Mohlo by vás zajímat:
Mapa z listí
Více informací o knize

O knize:

Rostliny k nám promlouvají, stačí jen naslouchat…

Co její máti podlehla záhadné Nákaze, žije dvanáctiletá Orla sama v lesích na okraji vesnice Thorn Creek. Společnost jí dělají rostliny, které o ni pečují, pomáhají jí míchat léčivé masti a promlouvají k ní svými šeptavými hlasy. Teď, když je Nemoc konečně pryč, Orla nikoho jiného nepotřebuje – zvlášť ne všetečnou neteř guvernéra Atlase Arianu nebo nuzáckého Idrise, potomka nechvalně proslulého cechu haulérů. Jenže když se Nákaza vrátí, Orlin poklidný život se ocitne v ohrožení. Dívce nezbývá než vzít rozum do hrsti, přibalit k němu starý herbář po máti a vydat se odhalit pravdu.

Orla se potajmu nalodí na haulérský člun, kde zjistí, že není jediná, koho nouze vede dál po proudu řeky – Idris i Ariana mají vlastní důvody, proč se o tajemství zákeřné Nákazy zajímají. Plavba po řece skýtá mnoho nebezpečí a pohrdnout společníky se rovná sebevraždě, proto trojlístek spojí své síly. A kdo ví, třeba se jim podaří najít nejen zázračný lék, ale i přátelství.

Mohlo by vás zajímat:
Townsendová Yarrow
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Adéla a její neobvyklá rodina
Adéla a její neobvyklá rodina

Co se stane, když se Adéla a její sourozenci rozhodnou splnit babiččinu výzvu? Připravte se na neobvyklé a bláznivé události…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme