Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Detektivové a narozeninový případ

21.6.2018

Knížky Zuzany Pospíšilové jsem předčítala synovi, když chodil do školky. Od poloviny první třídy je čte nahlas on mně. A dnes jsem se rozhodla, že zhodnocení posledního přečteného titulu nechám na něm.

V červnu před šesti lety vyšla v nakladatelství Grada Zuzaně Pospíšilové kniha DeTeKTiVové. Titul jsem tehdy recenzovala pro jiný server. Celou knihu jsem četla nahlas svému tříletému synovi a společně jsme hltali příběh Dana, Tomáše, Kuby, Tadeáše a Vaška.

Když syn letos váhal při výběru knížek ke čtení, doporučila jsem mu právě DeTEKTiVy. Díky vhodné délce kapitol, velikosti textu i ilustracím, které doplňují text, je četl poměrně s chutí a postupně před celou třídou prezentoval příběhy z prvních třech dílů.

V době, kdy syn váhal nad výběrem další knihy se na knižních putlech objevili DeTEKTiVové a narozeninový případ. A tak volba byla jasná.

Dospělácké postřehy
Dlouhodobě hodnotím velmi kladně knihy Zuzany Pospíšilové vydané v nakladatelství Grada pro jejich délku kapitol a velikost písma. Hodnocená kniha se k nim jednoznačně přidává. Specialitou této detektivní řady jsou pak kontrolní otázky na konci knihy na děj příběhu. Dříve jsem spíš zkoušela syna, zda mne dobře poslouchal. Dnes mi to vrací a díky každé mojí správné odpovědi ví, že jsem ho při čtení dávala pozor. Mimochodem, poslouchání mi nedělá problém, protože děj má zajímavou zápletku a já se těším na každou další stránku.

V porovnání s předchozími příběhy je tento díl sice nejdelší, ale i tak je vhodný pro začínající čtenáře. Rozhodně jej doporučuji i jako dárek k vysvědčení. Díky velmi pěkné češtině autorky klidně i pro děti, které mají zatím se čtením trochu problémy.

To, že klučičí parta byla obohacena o děvče vítám, myslím si, že je to cesta i k čtenářskému srdci děvčat. Už jsme se doma sázeli, kolik dalších příběhů v této řadě paní Zuzana Pospíšilová napíše. A rozhodně se těšíme na další pokračování!

Recenze vyšla na www.pracujici-mama.cz

Detektivové a narozeninový případ
Mohlo by vás zajímat:
Detektivové a narozeninový případ
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Cestování po světě
Cestování po světě

Vašík a Tedík vás vezmou na výlet nejen napříč naší Zemí, ale zavítáte i do dob, které již minuly či…

Více informací
Recenze
Čertovsky dobrá pohádka
Čertí babička

Mají vaše děti rádi čerty? Také se u vás minulo peklo výchovným účinkem?

Více informací
Recenze
Tyhle pohádky jsou sice kočičí, ale rozhodně ne pro kočku
Kočičí pohádky

Stejně jako každý člověk je každá kočka jiná. Kromě toho, že mají rozdílně zbarvené kožíšky a různobarevné oči, mají i…

Více informací
Recenze