Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

9788027107599

Detektivové a narozeninový případ

21.6.2018

Knížky Zuzany Pospíšilové jsem předčítala synovi, když chodil do školky. Od poloviny první třídy je čte nahlas on mně. A dnes jsem se rozhodla, že zhodnocení posledního přečteného titulu nechám na něm.

V červnu před šesti lety vyšla v nakladatelství Grada Zuzaně Pospíšilové kniha DeTeKTiVové. Titul jsem tehdy recenzovala pro jiný server. Celou knihu jsem četla nahlas svému tříletému synovi a společně jsme hltali příběh Dana, Tomáše, Kuby, Tadeáše a Vaška.

Když syn letos váhal při výběru knížek ke čtení, doporučila jsem mu právě DeTEKTiVy. Díky vhodné délce kapitol, velikosti textu i ilustracím, které doplňují text, je četl poměrně s chutí a postupně před celou třídou prezentoval příběhy z prvních třech dílů.

V době, kdy syn váhal nad výběrem další knihy se na knižních putlech objevili DeTEKTiVové a narozeninový případ. A tak volba byla jasná.

Dospělácké postřehy
Dlouhodobě hodnotím velmi kladně knihy Zuzany Pospíšilové vydané v nakladatelství Grada pro jejich délku kapitol a velikost písma. Hodnocená kniha se k nim jednoznačně přidává. Specialitou této detektivní řady jsou pak kontrolní otázky na konci knihy na děj příběhu. Dříve jsem spíš zkoušela syna, zda mne dobře poslouchal. Dnes mi to vrací a díky každé mojí správné odpovědi ví, že jsem ho při čtení dávala pozor. Mimochodem, poslouchání mi nedělá problém, protože děj má zajímavou zápletku a já se těším na každou další stránku.

V porovnání s předchozími příběhy je tento díl sice nejdelší, ale i tak je vhodný pro začínající čtenáře. Rozhodně jej doporučuji i jako dárek k vysvědčení. Díky velmi pěkné češtině autorky klidně i pro děti, které mají zatím se čtením trochu problémy.

To, že klučičí parta byla obohacena o děvče vítám, myslím si, že je to cesta i k čtenářskému srdci děvčat. Už jsme se doma sázeli, kolik dalších příběhů v této řadě paní Zuzana Pospíšilová napíše. A rozhodně se těšíme na další pokračování!

Recenze vyšla na www.pracujici-mama.cz

Detektivové a narozeninový případ
Mohlo by vás zajímat:
Detektivové a narozeninový případ
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Dobrodružství pana Kolečka
Dobrodružství pana Kolečka

Se zatajeným dechem jsem knihu dočetl až do konce a tam zjistil, že kniha má jedinou chybu – nemá pokračování!

Číst více
Koupit na Grada.cz
Z čtenář­ského deníku