Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

ilustrátorka Bára Buchalová

7.8.2018

Hravost, barevnost, smysl pro humor, originální nápady, krásné knižní obálky a také vlídnost a pozitivní pohled na svět, tak to je celá Bára. Máme na mysli ilustrátorku Báru Buchalovou, jejíž ilustrace zdobí čerstvou novinku Lenky Rožnovské Smíchula čaruje.

Bára Buchalová se věnuje především ilustrování knížek pro děti, svými obrázky doprovodila více než třicet knižních titulů. Dětem patří většina jejího tvůrčího času. Mnoho let spolupracovala s Českým rozhlasem, v současné době se její ilustrace objevují v časopisu Sluníčko a pro revue Bublifuk kreslí komiks o knihomolovi Bubu. Tvoří webové a komiksové ilustrace i vlastní knihy (www.BBebook.cz).

Pro Bambook Bára ilustrovala i dvě rošťácké knížky Lenky Rožnovské – Natálka a zlobivé štěně (2015) a Veronika zlobidlo (2016).

Když se Báry Buchalové zeptáte, co ji inspiruje, odpoví: Dětský přímočarý svět, humor a spirituální rozměr života. Miluje slunce, tanec, barvy, obrazové metafory, nadsázku a vtip a my milujeme její skvělé ilustrace, rádi je doporučujeme a těšíme se na další Bářiny novinky. Určitě budou!

 

Pro Bambook Bára ilustrovala knížky:

Smíchula čaruje
Je to smíšek k pohledání, létá v kouzelném ořezávátku s kličkou a všechny zdraví nachichi.
Řeč je o střapatém kouzelníčkovi Smíchulovi. Každé jeho kouzlo vydá na jednu pohádku a každá taková pohádka vyřeší jeden zapeklitý problém.
Kouzelníků jsou plné knížky, ale žádný vám nevyčaruje tolik dobré nálady jako Smíchula!

 

Veronika Zlobidlo
Zlobíte? Každé dítě trochu zlobí. Jenomže Veronika z téhle knížky už to s tím zlobením kapku přehání. Přečtěte si, jaké to je, když tvrdohlavá a panovačná holčička poručí hodinám, aby šly pozpátku, a vymění si tak roli se svou maminkou.
Trochu poučný, trochu, veselý a trochu neuvěřitelný příběh oblíbené autorky Lenky Rožnovské je tu pro všechny začínající čtenáře.

 

Natálka a zlobivé štěně
Někdo má brášku, někdo štěně. Jenom Natálka nemá nic. Tak moc by si přála pejska, že kvůli tomu i zalže. Nakonec se Natálka štěněte přece jen dočká. Zjistí ale, že mít doma zlobivého pejska není žádná výhra. Co s ním? Poslat ho do školy! Tam už ho naučí slušnému chování.

 

 

Dášenka a Pumprlík
Dášenka má svého Pumprlíka a ten je s ní pořád. Dokonce i v noci! A to je právě to, Pumprlík zná spoustu míst, o kterých nemáme ani zdání, a do těch neobvyklých krajů cestuje se svou Dášenkou, když se setmí. Je libo do Nesmyslova, nebo snad do Počítačového Újezda? Prosím, cestovatel Pumprlík je tady pro všechny děti od 4 let.

 

 

Buchalová Bára
Mohlo by vás zajímat:
Buchalová Bára
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Sladší než prázdniny samotné jsou jen prázdniny s knížkou
Sladší než prázdniny samotné jsou jen prázdniny s knížkou

Knížky nesmějí chybět v žádném prázdninovém batohu nebo kufru. Stačí si jen vybrat…

Číst více
Tipy z redakce