Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

Skořepa Michal

Michal Skořepa získal doktorát v oboru ekonomické teorie na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, kde následně řadu let přednášel. Absolvoval krátké studijní pobyty na univerzitách ve Stanfordu, Kostnici, Manchesteru a Yorku. Po krátkém angažmá v Investiční a poštovní bance pracoval v letech 2000 až 2016 v České národní bance, kde postupně vystřídal pozice ředitele odboru měnové politiky a strategie, vrchního ekonoma odboru finanční stability a poradce bankovní rady. 

V současnosti je makroekonomickým analytikem České spořitelny, předsedou Výboru pro rozpočtové prognózy při Národní rozpočtové radě a členem představenstva České společnosti ekonomické, kde v minulosti zastával funkci prezidenta. Přednášel na půdě Mezinárodního měnového fondu, Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj a dalších zahraničních institucí. 

Jeho vysokoškolská učebnice základů behaviorální ekonomie vyšla v anglickém překladu v prestižním britském nakladatelství Palgrave Macmillan. Je spoluautorem populární učebnice finanční a ekonomické gramotnosti pro základní školy a víceletá gymnázia a dvojice knih pohádek s finanční a ekonomickou tematikou. Napsal také knížku Ekonomické jednohubky. Působil jako lektor desítek seminářů finanční a ekonomické gramotnosti pro učitele po celém Česku. Své názory týkající se především aktuální české hospodářské politiky často publikuje v Hospodářských novinách a dalších médiích.


Knihy autora

Zvědavý pavouček, chytrá myška, nenechavá moucha a spousta dalších zvířátek, které žijí s lidmi ve městech a na zahrádkách, pozorují lidské hemžení. Jsou dobří pozorovatelé, ale mohou se od nás, od lidí, skutečně něčemu přiučit? Možná jim vrtá hlavou, proč si lidé tak často předávají ty malé barevné papírky s čísly a obrázky známých lidí,... Více

Veverčák, ptáci pěnkaváci, bobří bratři, mrzutý jezevec, starostlivý jelen a mnoho dalších zvířátek nás zavede na mýtinu u vykotlaného dubu. Jeden od druhého se učí, jak společně žít: proč se nemá krást, kdy je lepší spojit síly s ostatními a práci si dobře rozdělit nebo třeba, jak užitečné je dávat si pozor na nepoctivce. Není... Více


Novinky