Logo

Knížky pro všechny kluky a holky

DeTeKTiVové

25.6.2018

Co číst o prázdninách? Přece detektivku! Máme jich pro vás hned šest a poslední z nich ještě voní novotou.

úspěšná detektivné série DeTeKTiVové

Když v roce 2012 vydala Zuzana Pospíšilová první příběh o klučičí detektivní partě, netušila, že bystří a nadšení DeTeKTiVové si řeknou o pokračování a objeví se v dalších pěti knížkách.

Skvěle ilustrovaná detektivní série se stala velmi oblíbenou. Zuzanu Pospíšilovou na autorských besedách děti atakovaly žádostmi o další příběhy, a tak se pětice malých odvážlivců dočkala dalších zapeklitých případů, ze kterých má nadstrážmistr Mrázek znovu hlavu jako pátrací balon.

Od letošního jara se fanoušci mohou radovat ze šestého příběhu – DeTEKTiVové a narozeninový případ. Všimli jste si malé změny ve velkých písmenech v titulu knížky? Skvělé, máte pátrací talent! Není to ani chyba, ani náhoda, pouze malá nápověda. Složení detektivního týmu se totiž změnilo. V novém příběhu najdou kluci nečekanou posilu.

Co vás i nás na DeTEKTiVech tak baví?

• Samozřejmě napětí! Všechno to pátrání, stopování a tajné sledování je napínavé jako kšandy.
• Každý díl začíná tajnou šifrou.
• Každý díl končí záludnými detektivními otázkami. Četli jste pozorně? Prověřte se!
• Zločinci jsou obzvlášť vydaření ňoumové.
• Ilustrace, ilustrace a ještě jednou ilustrace! Markéta Vydrová je prostě jednička. U jejích obrázků se zasmějete. Vždycky se najde nějaký více nebo méně skrytý vtípek, a to není u detektivky obvyklé.
• Čekání, jestli se paní spisovatelka odhodlá k dalšímu psaní. No, vlastně to není až taková zábava, ale když je člověk do něčeho fanda, tak to k tomu patří.

Co na DeTEKTiVech baví autorku Zuzanu Pospíšilovou?

„Už od mala jsem se chtěla stát detektivem. K tomuto povolání je ale potřeba odvaha, a ta mi bohužel chybí. Nebojím se tvrdit, že jsem dokonce strašpytel, a tak mi nezbylo nic jiného než se pustit do pátrání jen ve své fantazii prostřednictvím party skvělých dětí. Věřím, že příběhy malých detektivů zaujmou všechny čtenáře, kteří touží po dobrodružství a dokážou zapojit vlastní logický úsudek. Při čtení totiž na odvaze vůbec nezáleží.“

Co na DeTEKTiVech baví ilustrátorku Markétu Vydrovou?

„Jako u každého smysluplného a zábavného textu je pro mě také ilustrování DeTEKTiVů potěšením. DeTEKTiVové jsou skutečně povedená partička pěti kluků s docela velkou dávkou odvahy a skvělých i potrhlých nápadů. Dostávají se tím pádem do situací, které prostě nelze nenamalovat. Kromě napínavých scén jsou tu i momenty, které děti pořádně rozesmějí. I já se každou chvíli rozesměju při nejedné vzpomínce na zločinecké antihrdiny. Na těch jsem se skutečně vyřádila, protože autorka Zuzka Pospíšilová je moc vtipně vykreslila jako prvotřídní a většinou nepříliš chytré padouchy. Vzít si je na mušku byla pro mě velká zábava. Pokaždé už se těším na nový díl, až se setkám nejen se známými dětskými a dospělými hrdiny (a jedním psím), ale také s úplně čerstvými výlupky kriminálního světa. A nově ke klukům do party přibyla i jedna krásná a chytrá holka.
Poslední DeTEKTiVové dostali nový výtvarný „kabátek“, tak trochu v komiksové podobě, což, jak doufám, by je mohlo pro děti učinit ještě přitažlivějšími, akčnějšími. Moc se mi na této sérii líbí, že malí čtenáři si mohou bystřit logické myšlení a dedukční schopnosti, nenásilně se učí rozlišovat dobré a zlé, a ještě se od srdce nasmějí.
A skvělé je, že DeTEKTiVové jsou tu pro kluky i holky!“


DeTeKTiVové

Bratrům Tomášovi a Kubovi přinese stěhování do nového domu netušené dobrodružství. Připojí se k tajné klučičí partě a společně s novými kamarády se stanou svědky krádeže vzácného obrazu. Důvtipní malí detektivové přivedou policii na stopu zloděje. Zbývá ale objevit záhadně zmizelý obraz… Dospěláci mají svoji Agathu Christie, pro děti je tu Zuzana Pospíšilová a její dětská detektivka. Malí čtenáři se mohou těšit nejen na napínavý text a krásné ilustrace Markéty Vydrové, ale také na tajný vzkaz a doprovodné detektivní otázky.

 

DeTeKTiVové a zachráněné peníze

DeTeKTiVové a zachráněné peníze jsou volným pokračováním knihy DeTeKTiVové, v níž Dan, Tadeáš, Kuba, Tomáš a Vašek obdivuhodně vyřešili případ krádeže vzácného obrazu. Nyní se zdá, že se v jejich poklidném městečku neděje nic podezřelého. Až jednou… při hře na schovávanou se jeden detektivní případ nečekaně objeví. Ve starém zámeckém sklepení je ukrytá tajná místnost a v ní hromada kradených peněz. Než kluci svůj nález nahlásí policii, podezřelí s penězi utečou.

 

DeTeKTiVové a podivné krádeže

Dlouho se zdálo, že ve městě je klid, ale najednou se tady krade! A nezůstane u jednoho vloupání, k loupeži už došlo v drogerii, v hospůdce, v lékárně, v obuvi, v klenotnictví a nakonec nebylo ušetřeno ani papírnictví. Policie si neví rady, podezřelých je mnoho. Ověřená detektivní parta – Dan, Tadeáš, Kuba, Tom a Vašek – hledají souvislosti případů tam, kde by je nikdo nehledal – v kadeřnictví. Zajímá tě, kdo krade? Předběhnou kluci policii? Čti, přemýšlej, odpovídej na kontrolní otázky a dočkáš se nečekaného rozuzlení.

 

DeTeKTiVové a falešní stěhováci

Napětí a legrace, to jsou zkrátka DeTeKTiVové! Několik bytů vykradených tak, že v nich nezůstane ani nábytek. Stopy vedou ke krytému bazénu. Partička malých detektivů ani tentokrát nenechá policii na holičkách a objeví klíčové důkazy. Nenechte si ujít již čtvrtý příběh z napínavé a skvěle ilustrované detektivní série.
DeTeKTiVové Dan, Tadeáš, Kuba, Tomáš a Vašek už vyřešili záhadu ztraceného obrazu, našli uloupené peníze a přivedli policii na stopu pachatel série podivných krádeží. Čtvrtý detektivní příběh však začíná beznadějně – prázdninami. Když ale Tadeáš zjistí, že podivní stěhováci vystěhovali byt tety Helenky, která se nikam stěhovat neplánovala, zavětří tak novou detektivní záhadu. Ve městě vykrádají byty falešní stěhováci! Kluci zachytí důležitou stopu a už ji nepustí. Přidej se k pátrání!

 

DeTeKTiVové a zloději kabelek

DeTeKTiVové se už popáté pouštějí do dobrodružného vyšetřování.
Maminku okradli! Dan, Tadeáš, Kuba, Tom a Vašek to tak nenechají. Mají očité svědky, přímé důkazy, a hlavně tatínka – počítačového experta, který už ví, jak zloděje nenápadně vystopovat.
Klučičí detektivní parta je v dobré formě. Svůj pátrací talent už kluci prokázali u vyšetřování čtyř zločinů. Teď se stanou dokonce přímými svědky krádeže, a tak se pátrací akce může rozjet na plné obrátky. Jako vždy jim sekunduje nadstrážmistr Mrázek. Pokud už vám detektivové chyběli, v jejich novém příběhu se můžete těšit na tajnou sledovačku, past na lupiče, obvyklé detektivní otázky a ilustrace, u kterých se dobře pobavíte.

 

DeTEKTiVové a narozeninový případ

Představte si, že bezstarostně oslavujete narozeniny, a v tom se to stane. Krádež! A po ní následuje vyloupení celého bytu. Detektivové jsou ale opět ve skvělé kondici a jdou po horké stopě. Kluky čeká vyšetřování plné nesnází. Tentokrát budou mít překvapivou a milou posilu.

Přečtěte si také:

Záchranářské pohádky
Záchranářské pohádky

Vtipné příběhy přiblíží dětem povolání zachraňující lidské životy, tedy hasičské, policejní a lékařské.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Představu­jeme